ERDHLEZETI! Festival 2016

*PROGRAMI I PLOTË

Edicioni i dytë i ERDHLEZETI! Festival mbahet të dielën me 22 Maj në rrugë para Dit’ e Nat’, në parkingun përballë. Kjo asht nji festë që i dedikohet muzikës, ndrrimit të stinëve dhe sidomos ardhjes së verës; birra, skara dhe dashnija janë ingredientet tjera përbamëse.

Festa fillon në orën 14.00 dhe zgjatë deri në mesnatë. Këtë herë do të performojnë:

14:00 – 16:00 – Roots Raid (Tirana, AL)
16:00 – 18:00 – Nezafete Shala & Grupi Melodia e Vjetër (Gjakova, RKS)
18:00 – 19:00 – Oborri (Prishtina, RKS)
19:00 – 20:30 – Toni Kitanovski & Cherkezi Orchestra (Skopje, MK)
20:30 – 22:00 – Gipsy Groove (Prishtina, RKS)

Biletat janë në shitje (3€ në Dit’ e Nat’ ose 5€ te hyrja në ditën e festivalit).

erdhlezeti

Thai Sallatë

Oscar Wilde ka thanë se për me ba nji sallatë të mirë duhesh me qenë diplomat i hollë, sepse gjithçka mvaret prej balancit n’mes të uthullës dhe vajit.

Sallata historikisht e ka pasë nji rol periferik në tavolinë pavarësisht se ka qenë pjesë e saj – jo vetëm n’kulturën tonë por në mbarë botën. Këtë e dëshmon edhe fakti se libri i parë i reçetave për sallata u botu tek në fund të shekullit XIX.

Sot, sidoqoftë, sallata asht pjesë e çdo shujte. Si rezultat, mënyra të ndryshme të përgatitjes po udhëtojë në pjatat e njerëzve globalisht. Tash mendojmë mirë për teksturë, ngjyrë dhe shije – mbi t’gjitha shëndet. Thai sallata e dit’e nat’ i përmbushë të gjitha këto kushte: sallatë e gjelbërt, këpurdha, karrota, domate, salcë prej specit të ambël.

Shihemi për drekë ♥

Food_H_004

Crunchy Sendviç

Bukuria e sendviçave vegjetarian qëndron në faktin se nuk e ngarkojnë ndërgjegjen edhe pasi barku mbushet plot – bile nëse përgatiten mirë janë po aq t’shijeshëm sa edhe ata me mish. Mbi t’gjitha, gatimi vegjetarian lejon shumë hapsinë për kreativitet – sepse shpesh reçetat ma të pasuna rrjedhin prej përbërësve ma të thjeshtë.

A e ke provu Crunchy Sendviçin tonë i cili bahet me kungulleshë të mbështjellun me fluska misri, speca të kuq, sallatë të gjelbërt, domate dhe bukë ciabatta? Nëse jo, atëhere duhesh patjetër!

Shihemi për drekë ♥

DeN_Food_009_Closeup

Pastë tagliatelle me limon

Nëse ke vendosë me trajtu vetën mirë atëherë kjo pastë freskuese dhe e lehtë asht e shpikun për ty – tagliatelle me salcë limoni, kremë & djathë parmezan. Mbas kësaj pjate ndjehesh lehtë, po’ mirë i ushqyem.

Shihemi për drekë ♥

Genci_Food_H_005

RATATOULLIE PASTA

DeN_Food_008_Closeup

A e din çka ke me hangër për drekë sot? Se’ e kemi nji propozim ideal për vjeshtë:

Pastë e ngrohtë me gjyveç francez, me pak djathë të bardhë përmbi.

Kanjihere s’ka kurrgja ma mirë!

Shfletoje menynë për ide tjera.