Dita Ndërkombëtare e Jazzit // Armend Xhaferi Kuintet

Posted on Posted in Uncategorized

Prishtina gjithmonë e ka bajtë nji jazz mrenda i cili ka pasë nevojë për veç pak ujitje dhe ka lulëzu. Dy dekadat e fundit kanë prodhu gjenerata të jashtëzakonshme të cilat kombinojnë me shumë inovacion stile dhe perspektiva mbi këtë muzikë të vjetër e të randësishme.
Meqë Dita Ndërkombëtare e Jazzit po afrohet, kemi vendosë të ftojmë veteranët e Prishtinës në këtë diciplinë – bashkangjituni këtë të shtune (30 Prill, ora 21.00) të mirëpresim Armend Xhaferi Kuintet dhe t’festojmë ditën tonë!

xhafa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.