Flirti i avokados me portokallin!

Posted on Posted in Ushqim, Vegjetarian

Ngranja e sallatës gjatë verës asht nji prej atyne eksperiancave ku pa e ngarku ndërgjegjen i lëshohemi freskisë sepse sallatat kanë nivel të ultë të yndyrnave dhe kalorive, gjithashtu nuk përmbajnë kolesterol. Gjatë dimnit, sallatat vazhdojnë me qenë pjesë e menysë tonë por e ndërrojnë rolin dhe shndërrohen në mbrojtësit kryesor kundër virusëve; mobilizojnë trupat tanë, shpesh të ndjeshëm, me minerale dhe vitamina.
Sallata jonë me avokado dhe portokall asht nji lojë dinamike dhe subtile në mes të sallatës së gjelbërt, specit të kuq dhe salcës me mjaltë e senf – ky kombinim magjik duket se flirton suksesshëm me verën dhe dimnin, por gjithmonë duke e lypë diellin prej të dyjave.

Shihemi për drekë!
DeN_Food_003_Closeup

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.