Holly & Ken // Koncert

Posted on Posted in Muzikë, Muzikë, Poetike

Nji ditë, krejt rastësisht, Holly & Ken u takuen n’airoport. Katër vjet ma vonë, ajo i dërgoi kopjen e albumit të saj Maps and Lists (Harta dhe lista). Keni i shkroi menjiherë: “Albumin yt koka shumë i mirë! A je tu’ ba diçka t’re?” Holly i iu pergjigj diçka si “Plot sende!”. Luejten disa koncerte bashkë dhe gati si tu’ dashtë me provoku guximin saj ai propozoi: “Hajde ta incizojmë nji album country n’Francë!”.

Holly & Ken, The Record asht nji album konceptual – indie operë country – homazh mbi Willie Nelson’s dhe albumin e tij klasik të vitit 1975 – Red Headed Stranger (I hueji kokëkuq).
Ata do të luejnë këtë material në dit’ e nat’ të mërkuren (20 Janar) në ora 21.00.

*Ky koncert asht me bileta, për ti ble ato dhe rezervu vende na kontaktoni në Facebook.

11c_dc

Holly Muñoz (aka HOLLY) asht kantautore prej El Paso, Teksas. Solo albumi i saj debutues Maps and Lists u prodhu prej producentit John Vanderslice në kuadër të Tiny Telephone në San Francisko, Kaliforni. Ajo ka performu në studion e njoftun KEXP’s Afternoon Show me DJ Kevin Cole dhe muzika e këtij albumi asht përzgjedhë për playlistat e Starbucks në mbarë botën.

Ken Stringfellow asht i njoftun si themelues i The Posies, gjithashtu njihet për punën e tij në studio dhe skenë për bendet si R.E.M., Big Star. Ai ka botu katër albume, gjithcili prej tyne ka marrë kritika shumë të mira prej Pitchfork, Mojo – platforma mediale të randësishme për skenën e pamvarun. Albumi i tij i fundit Danzig in the Moonlight u publiku në vitin 2012.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.