Karrigat riaranzhohet nga Oborri & Taste 2

Posted on Posted in Muzikë, Poetike

“Karrigat” asht kangë që u shkru në fillim të viteve ’80 nga bendi legjendar i Prishtinës – Gjurmët. Redaktorët (cenzorët) televiziv të kohës ndaluan incizimin e kësaj kange me arsyen se ishte politikisht e motivueme. Gati tridhjetë e pesë vjet ma vonë Oborri & Taste 2 ia dhanë kësaj kange nji shansë të re tue e riaranzhu dhe shkru tekst të ri.

Ne si dit’ e nat’ mburremi që mbëshetetëm këtë projekt. Shpresojmë të kënaqeni me videon!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.