LIRIM: 12 drama të Shekspirit në nji paket!

Posted on Posted in Lexime Letrare, Libra

Nëse je nji prej atyne romantikëve që i pëlqen era e librave mirëpo, priton me bajtë kompilacione të randa poshtë e përpjetë, atëherë, ndodhë që e kemi nji zgjidhje për ty – 12 drama të Shekspirit!                                                                                                                                                                                     

shakespearePrej sot në LIRIM – 16,5 euro

Ky paket i lehtë e simpatik përbahet prej 12 librave të vegjel me kopertinë të butë të cilat përmbajnë dramat ma të randësishme të Shekspirit: Hamleti, Rikardi i tretë, Andërr e nji nate vere, Tregtari nga Venediku, Romeo dhe Xhulieta, Makbethi,  Zbutja e hundëgjatit, Stuhia, Othello, Mbreti Lir, Jul Cezari dhe Shumë fjalë për asgjë – ky kompilacion asht në gjuhën angleze.

…Dhe motoja jonë vazhdon me qenë – shite televizorin, blej libra!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.