LIRIM: Trilogjia Pesëdhjetë Hije

Posted on Posted in Debate, Lexime Letrare, Libra

Trilogjia “Pesëdhjetë hije të së Hirtës, Errëtës, Çlirimit” duhet të ketë qenë proza bashkëkohore ma e kritikueme e kohës sonë. Sidoqoftë, arriti sukses komercial dhe mbështetje fanatike te publiku. “Interesimi i jashtëzakoshëm për këtë trilogji më ka zanë të papërgatitun’ thotë autori E.L. James.

“Pesëdhjetë hijet…” gjurmon nji raport kompleks në mes të së posadiplomuemes, Anastasia Steele, dhe biznesmenit të ri, Christian Grey. Dominanca dhe nënshtrimi, sadizmi dhe mazokizmi janë veç disa prej linjave që përshkruejnë rrugëtimin e këtij çifti jokonvencional.

Nëse je duke eksploru shtigjet jotradicionale të seksualitetit, atëhere ndoshta në këtë trilogji fshihen do përgjigje.

Trilogjia asht në gjuhën angleze dhe prej tash e tutje asht në lirim!

fifty shades

Tash për vetëm 45.00 euro

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.