“Pite” meksikane

Posted on Posted in Ushqim, Vegjetarian

Asht interesante sa shumë tregon gatimi për historitë individiduale dhe kolektive; kur spanjollët okupuen Amerikën Jugore në shekullin e XVI, ata sollën me veti konceptin e mishit prej kafshës së butë – pulë, dele, cjap, viç – dhe natyrisht u munduen m’e imponu këtë logjikë tek të tjerët. Sidoqoftë, vendësit nuk u dorëzuen, gradualisht filluen me ia shtu pjatës misrin, pasulin dhe specin e djegës, deri atëherë të panjoftuna për evropianët. Përderisa afrikanët dhe aziatikët, duke qenë detyrimisht klasa punëtore e kohës, aplikuen mënyren e tyne të gatimit. Pesë shekuj ma vonë “pitja” vegjetariane prej Meksikës asht nji prej pjatave ma të njoftuna në botë – perime të freskëta, pasul i zi, misër, salcë me biber të kuq! Rezultat impresiv i prodhuem prej nji lidhje mjaft komplekse.

A thu, çka thonë qebapat për neve?

Shihemi për drekë!

Food_008H

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.