PRISHTINA: Kujtime poetike – Kopja e fundit!

Posted on Posted in Libra, Poetike

PrishtinaPoeticMemories

Prishtina: Kujtime poetike asht një shpalosje e imazheve të kapuna prej një fotografi anonim i cili porterton qytetin në tranzicion. Dekada më vonë Valbona Shujaku gjen këto fotografi dhe kuron një libër të pasun që dokumenton një qytet të vogël në rritje.

Prishtina: Kujtime Poetike së pari u botu me 2011 dhe shpejt u shndërru në suvenir të popullarizuem të një qyteti që deri atëherë ka ekzistu vetëm në tregimet e gjyshërve. Kopjet tona të këtij botimi u shitën shumë shpejt! Sidoqoftë, gjatë riorganizimit të depos së librave gjetem një kopje e cila – jemi t’lumtun të ju informojmë- prej sot asht në dyqan.

2 thoughts on “PRISHTINA: Kujtime poetike – Kopja e fundit!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.