Pusho në paqe Starman

Posted on Posted in Muzikë, Poetike

Ishte vjeti 2013 kur pas nji pauze relativisht të gjatë “The Next Day” i David Bowie’t u publiku. Si zakonisht, ishte material freskues, i pasun dhe vet-referencial. Singli i parë “Where Are We Now” e thirrke t’kaluemen, sidomos vitet e Bowie’t n’Berlin me t’cilat inovacioni, politika dhe dashunia hyjnë në lojë natyrshëm. Disa muej ma vonë në vitin 2013 ky kthim inspiroi nji koncert në dit’ e nat’ prej Genc dhe Arbër Salihut (dhe artistëve të tjerë) i cili iu dediku punës së  Bowie’t prej periudhave të ndryshme.
Sot mësuem se Starman na la por jemi t’lumtun që regjistruem kët’ performancë e cila shënon qenjen tonë.

Pusho n’paqe David Bowie, fameniderit për vizitën!

Knaquni me Prishtina’s David Bowie Tribute ♥

david

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.