Tirana luen Tajçido!

Posted on Posted in Muzikë, Ngjarje, Punk

Kur Bledi, Franci e Lindi bahën bashkë mundesh me i gjetë dikund në mes të Disco, Punk e Krautrock – karakterizohen me ritmet robotike të pëcjelluna me tupana të gjallë e vija minimale në gitare elektrike.

Tajçido janë bend prej Tiranës dhe përfaqësojnë një skenë të re artistësh që gradualisht po zhvillohet atje.

Ata vijnë për herë të parë në Prishtinë kët’ të shtunë n’dit’ e nat’ – hajdeni ti presim bashkë!

Koncerti fillon n’orën 21.00, 14 nëntor 2015.

taicido

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.